Dla biur podróży

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za organizację zwiedzania lub wizyt w miejscach o szczególnych walorach turystycznych to system GuideTour jest propozycją dla Ciebie!

  • Muzea

    Największą zaletą stosowania systemów jednokierunkowego przesyłania dźwięku drogą radiową w obiektach muzealnych jest wyciszenie ekspozycji. Nawet duże grupy zwiedzające obiekt z przewodnikiem nie powodują wzrostu natężenia hałasu. Przewodnik może spokojnym głosem przekazywać informacje, a zwiedzający chętniej słuchają przekazywanych wiadomości ponieważ wyraźnie go słyszą. Często z uwagi na problemy z usłyszeniem opowiadającego turyści tracą koncentrację i nie są zainteresowani dalszym oprowadzaniem. W przypadku GuideTour absorpcja wiadomości jest znacznie wyższa dzięki dobrej jakości przesyłanego dźwięku. Dzięki obniżeniu poziomu hałasu jedną ekspozycję może zwiedzać więcej niż jedna grupa. Technologia kodowania oraz wielokanałowość urządzeń pozwala na używanie kilku zestawów w bliskiej odległości nie powodując żadnych zakłóceń. Wystarczy, aby ustawione były na różnych kanałach. Pomysł na stosowanie systemów słuchawkowych jest od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany m.in. we Włoszech. Obligatoryjnie muszą używać ich grupy zwiedzające niektóre z rzymskich lub florenckich zabytków. W Polsce coraz częściej kierownictwo obiektów decyduje się na wprowadzenie podobnego obowiązku. Usługa wypożyczenia jest płatna i najczęściej powiązana z biletem wstępu. Dodatkowy koszt wynajmu systemu dla zwiedzających grupowych zazwyczaj nie jest wygórowany, a korzyści płynące ze jego stosowania zostają przez nich docenione. GuideTour to inwestycja, która będzie się sama spłacać. Od natężenia ruchu turystycznego w danym obiekcie zależy jak szybko koszt zakupu systemu się zwróci. Doskonałym uzupełnieniem zestawu nadajników i odbiorników jest skrzynka ładująca, która podłączona do sieci elektrycznej pozwala ładować urządzenia wyposażone w baterie akumulatorowe.

  • Sanktuaria, miejsca kultu religijnego

    Zalety o których wspominamy powyżej, a więc wyciszenie ekspozycji i możliwość przebywania kliku grup w tym samym miejscu jest równie ważne w kościołach czy katedrach. Wiele z obiektów sakralnych niesie ze sobą wspaniałe wartości architektoniczno-kulturalne. Niezależnie od charakteru wyjazdów zorganizowanych kościoły i katedry są częstym punktem programu zwiedzania. Wiele z nich ma piękne historie, które opowiadają swym bogatym wnętrzem, eklektyzmem elementów dekoracyjnych oraz bogactwem zdobień i dodatków. Z drugiej strony są to czynne miejsca kultu religijnego, wymagające odpowiedniej powagi, niejednokrotnie uświęcone wydarzeniami o wielkim znaczeniu. Budowla, która dla jednych jest ciekawym punktem wyjazdu, dla innych jest miejscem codziennej modlitwy. Dzięki GuideTour możliwe jest pogodzenie obu ról, które mogą spełniać obiekty sakralne o wyjątkowych walorach poznawczych. Wprowadzenie obowiązku stosowania słuchawek turystycznych wprowadza do kościołów należny im spokój i szacunek, zachowując sferę sacrum w możliwie nienaruszonym stanie. Opłaty pobierane od korzystających z systemu mogą być przeznaczane na utrzymanie obiektu lub na prace renowacyjne. Również w tym wypadku skrzynka ładująca GT-CB jest dobrym uzupełnieniem zestawu.

  • Pełna elastyczność

    Zdajemy sobie sprawę, że sami Państwo wiecie co jest dla Was najlepsze. Znając częstotliwość odwiedzin obiektu, łatwo mogą Państwo określić optymalną kompozycję systemu. Dlatego też zamawiając zestaw GuideTour możecie wybrać te elementy, które uznacie za przydatne i zamówić je w dowolnej ilości. Każdy z nich jest osobno wyceniany i w pełni kompatybilny z pozostałymi. Nasi klienci mogą również zdecydować czy wybierają formę zakupu sprzętu czy też długoterminowego najmu, unikając jednorazowego wydatku.

Sprawdź ofertę GuideTour