Poradnik

Tour guide system to bezprzewodowy zestaw do przekazywania informacji drogą radiową. Powstał z myślą o oprowadzaniu grup turystycznych oraz pielgrzymkowych. Jest bardzo popularny we Włoszech, gdzie istnieje wiele miejsc, których zwiedzanie nie jest możliwe bez stosowania urządzeń tego rodzaju. Obecnie znajduje zastosowanie również przy obsłudze konferencji międzynarodowych, tłumaczeniach symultanicznych czy w trakcie spotkań firmowych.

Powyższa nomenklatura najczęściej stosowana jest dla odróżnienia systemów, które wymagają osobistej aktywności przewodnika (tour guide system), od tych które automatycznie odtwarzają wcześniej przygotowane nagranie i nie prowadzą przekazu "na żywo" (audio guide system). Systemy GuideTour należą do tej pierwszej grupy.

Jest wiele miejsc gdzie zwiedzanie grupowe może odbywać się wyłącznie przy użyciu zestawów słuchawkowych. Najczęściej takie obostrzenia napotykają turyści we Włoszech, gdzie ta usługa została spopularyzowana. W Italii bez wspomnianego systemu grupy nie mogą zwiedzać m.in.:

  • Bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie
  • Bazyliki św. Pawła za Murami w Rzymie
  • Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie
  • Bazyliki św. Franciszka w Asyżu
  • Sanktuarium w San Giovanni Rotundo

Również wiele grup przewodnickich uzależnia obsługę turystów od posiadania słuchawek. Tak jest np. w Rzymie, Florencji, Pompejach czy Wenecji. Z uwagi na niepodważalne korzyści ze stosowania takiego rozwiązania, w ostatnim czasie coraz więcej środowisk i obiektów decyduje się na wprowadzenie obligatoryjnego używania systemu. Oczywiście systemy GuideTour w pełni spełniają te wymogi.

Dzięki interaktywnemu formularzowi na naszej stronie internetowej możesz określić swoje potrzeby i przesłać do nas zapytanie. Skontaktujemy się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania i ustalić szczegóły zamówienia. Następnie przesyłasz do nas podpisaną Umowę - Zamówienie uzupełnioną według naszych ustaleń. Po przyjęciu zamówienia wysyłamy do Ciebie fakturę pro-forma i podpisaną kopię umowy oraz przygotowujemy odpowiedni zestaw. W ciągu kilku dni od opłacenia zamówienia sprzęt trafi do Ciebie wraz z ostateczną fakturą.
Oczywiście. Rabatów udzielamy indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia. Standardowo negocjacje ceny możliwe są przy zamówieniu o wartości powyżej 10 tys. zł netto. Doceniamy też sprawdzonych partnerów i rzetelnych kontrahentów.
Potrzeby w zakresie oprowadzania grup są zindywidualizowane w zależności od specyfiki działalności prowadzonej przez naszych kontrahentów. Po halach produkcyjnych i zakładach pracy oprowadzane są zazwyczaj grupy kilkudziesięcioosobowe. Spotkania konferencyjne nierzadko przekraczają 100 uczestników. Ponieważ większość autokarów turystycznych dostosowana jest do przewozu 50 osób, grupy turystyczne liczą najczęściej właśnie ok. 50 uczestników. Podmiotom działającym w turystyce polecamy, więc posiadanie przynajmniej 50 odbiorników. Koniecznym minimum dla stworzenia zestawu jest posiadanie jednego nadajnika, doradzamy jednak zakup dwóch takich urządzeń. Ponieważ każda działalność generuje inne potrzeby, decyzję o doborze komponentów zostawiamy naszym klientom. Dlatego zestaw GuideTour może być dowolnie skonfigurowany i nie jest z góry narzucany.
Tak. Świadczymy również usługi wypożyczenia systemów GuideTour. Zleceniodawca w umowie najmu określa liczbę potrzebnych odbiorników oraz czas na jaki chce wypożyczyć urządzenia. Dostarczamy je do klienta na nasz koszt, zawsze zapewniając baterie zasilające oraz słuchawki. Zleceniodawca pokrywa wyłącznie koszty wypożyczenia odbiorników wg ustalonej stawki. Koszty obsługi nadajnika oraz odesłania zestawu również pokrywa nasza firma. Szczegóły oferty znajdą Państwo na naszych stronach internetowych.
Tak. Świadczymy również usługę obsługi konferencji lub spotkań w zakresie użytkowania naszych urządzeń. Wraz ze sprzętem w miejsce wydarzenia przyjedzie osoba, która pomoże przygotować system do użytkowania, a także zajmie się jego wydanie, zebraniem i bieżącą obsługą. Taka usługa jest dodatkowo płatna.
Tak. Wielu z naszych klientów stosuje GuideTour przy obsłudze spotkań międzynarodowych. W razie potrzeby system może być rozbudowany o odpowiednie akcesoria, które umożliwią sprawniejsze tłumaczenie, również w przypadku tłumaczenia na wiele języków jednocześnie. Z uwagi na mobilność systemów radiowych, GuideTour może być stosowany również w przypadku konferencji odbywających się w nietypowych miejscach, namiotach lub w plenerze.
Nie. Można zamówić dowolną ilość urządzeń, nawet na jeden dzień. Z uwagi na fakt, iż nasza firma pokrywa koszty przesłania systemu, a także ponoszone koszty przygotowania go do użycia określamy minimalny poziom naszego wynagrodzenia. Jego wysokość jest zawsze określona w umowie najmu i aktualnie wynosi 500,00 zł netto.
Oferta sprzedaży systemu GuideTour skierowana jest do profesjonalistów: biur podróży, przewodników, obiektów muzealnych, a także przedsiębiorców z poza branży turystycznej. Zakup profesjonalnego systemu do przekazywania informacji będzie wsparciem Państwa działalności zarówno w sposób bezpośredni, jak i wizerunkowy. Dlatego też należy go traktować w kategoriach inwestycji, która będzie pracować na poprawę jakości świadczonych przez Państwa usług. Zarówno zakup urządzeń, jak i ich wypożyczanie daje ten sam efekt świadczenia dla Państwa gości czy klientów. Zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem większej kwoty, lecz daje pełną niezależność. Usługa najmu z kolei nie obciąża większymi kosztami, wymaga natomiast złożenia odpowiedniego zamówienia z pewnym wyprzedzeniem. Wypożyczając system, organizatorzy wyjazdów mogą obciążać kosztami najmu uczestników imprezy.
Oczywiście. Kupujący nasze urządzenia otrzymuje ochronę w postaci rękojmi sprzedawcy. Firma Apolion jako sprzedający udziela rękojmi jakości sprzedawanych towarów na zasadach obowiązujących przepisów prawa w szczególności Art. 556 - Art. 576 Kodeksu Cywilnego. W praktyce staramy się zawsze uwzględniać potrzeby i oczekiwania klientów. W przypadku awarii jakiegokolwiek urządzenia systemu GuideTour z powodu wady ukrytej, ujawnionej w ciągu jednego roku od dnia zakupu, bezzwłocznie wymienimy je na nowe.
Tak. Zarówno kupując jak i wypożyczając urządzenia GuideTour można dowolnie określić wszystkie potrzebne elementy zestawu. System jest modułowy. Oznacza to, że jego komponenty można swobodnie zamieniać lub dołączać nowe bez żadnego wpływu na sposób działania. Tak więc do początkowo zakupionego zestawu np. 40 odbiorników, można swobodnie dokupić kolejne 10, aby stworzyć większy. Również do wypożyczonego już zestawu, w przypadku np. zwiększenia się grupy, można domówić kolejne odbiorniki lub nadajniki. Urządzenia wystarczy ustawić na odpowiednim kanale.
Tak. Wszystkie nasze systemy mają możliwość regulowania częstotliwości i dysponują minimum kilkunastoma niezależnymi kanałami przesyłania dźwięku. W razie potrzeby użytkownik zawsze może znaleźć dogodną dla siebie częstotliwość. Należy pamiętać, że dla zachowania łączności w grupie nadajnik i odbiorniki trzeba ustawić na tej samej częstotliwości.
Tak. Urządzenia systemów GuideTour korzystają ze specjalnie kodowanego sygnału radiowego, tak aby być możliwie odpornymi na zakłócenia. Obecnie żyjemy jednak w otoczeniu coraz większej ilości urządzeń korzystających z częstotliwości radiowych. Może więc zdarzyć się, że w danym środowisku sygnały będą się na siebie nakładać. Dla unikania kłopotu, zalecamy aby co pewien czas, szczególnie zmieniając miejsce użytkowania, np. wychodząc z katedry, wyłączyć oraz włączyć nadajnik. Urządzenie dokona ponownego kodowania nadawanego sygnału, co wzmocni jakość przekazu.
GuideTour XT to system cyfrowy, oparty o nowoczesną technologię. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim krystalicznie czysty przekaz dźwięku. Transmisje cyfrowe są zdecydowanie bardziej zrozumiałe i czytelne. Po drugie wysoki zasięg. Skuteczny zasięg nadawania nadajnika XT-T1 to około 100 metrów. To więcej niż wymaga przeznaczenie systemu do oprowadzania grup. Trzecim wyróżnikiem jest stabilność sygnału. Dzięki cyfrowemu przekazowi GuideTour XT jest całkowicie odporny na zakłócenia.
System XT działają w oparciu o sygnał cyfrowy. W uproszczeniu można powiedzieć, że transmitowany dźwięk zostaje przetworzony na ciąg liczb. Zakodowane informacje zostają przesłane do odbiornika, gdzie zostają zdekodowane i przetworzone tak, by były zrozumiałe dla odbiorcy. W praktyce oznacza to większą stabilność sygnału, krystalicznie czystą jakość przekazu oraz wysoką odporność na zakłócenia. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej system jest jednym z najnowocześniejszych na rynku.
Oba systemy mogą spełniać te same zadania i posiadają podobne funkcjonalności. Oba też są systemami cyfrowymi, czyli mają wysoki zasięg działania oraz są odporne na zakłócenia. Ta sama technologia pozwala łączyć odbiorniki i nadajniki obu systemów. Różnie dotyczą natomiast zasilania urządzeń. System GuideTour XT zasilają wymienne baterie alkaliczne, natomiast AT mają wbudowane ogniwa litowo-jonowe, które należy ładować za pomocą walizki ładującej lub ładowarki sieciowej.
Słuchawka higieniczna, która jest częścią wyposażenia odbiornika GT-R1, umożliwia odbiór przesyłanej transmisji. Jej „higieniczność” polega na stosowaniu zewnętrznym - słuchawka nie jest wkładana do ucha, a jedynie przylega do niego.
Słuchawka higieniczna H1 jest przystosowana do noszenia wyłącznie na jednym uchu. Takie ograniczenie służy stabilności założonej słuchawki. Odpowiednie jej wyprofilowanie i zablokowanie zawiasu sprawia, że nawet podczas szybkiego przemieszczania się słuchawka nie zsunie się z ucha odbiorcy. Słuchawka higieniczna H2 może być noszona na dowolnym uchu. Zamawiając urządzenia GuideTour kupujący może określić jakie słuchawki preferuje.
--